TR EN RU
 
HAKKIMIZDA
REFERANSLAR
EĞİTİM
İLETİŞİM
 
Makrodata
   
HAKKIMIZDA
 
 
 
 
 
MAKRODATA 1984 Yılında kurulmuş olup çeşitli sektörlere yazılım yapmıştır.1987 yılında PVC sektörü ile tanışıp ve bu sektörden gelen talepler doğrultusunda PVC pencere ve kapı programını DOS ortamında PTP (pencere tasarım programı) adı altında yazmıştır. Gelen talepler ve ilave istekler doğrultusunda 1996/1997 yılında yönetim olarak, artan müşteri potansiyeli doğrultusunda programımızı geliştirme kararı alınmıştır. İlk olarak iki kişi ile başladığımız yazılım departmanımız daha sonra 12 kişiye çıkmıştır.


    Teknolojinin gelişmesi ile birlikte firmamızda bunu firma bünyesine adapte etmiştir. 1997 yılında Windows 95 ortamında yazılımını tamamlamış ve müşteri memnuniyetini daha da arttırmıştır. Müşteri potansiyelimiz 600 gibi bir adete ulaşmış ve kadromuzda gelişmeye başlamıştır. Türk firmalarının yurt dışına açılması ile yazılımlarımızda dil sorunu çıkmıştır. Bununla birlikte kadromuza Rusça, İngilizce bilen kişileri alıp sektör bazında yetiştirilip bu problemi çözdük. Ve şu anda Türkiye de 1800 ü aşkın Yurt dışındada 800 ü aşkın müşterimiz olup her gecen gün bu portföyümüzü arttırmayı hedefliyoruz. Müşteri isteklerini çok iyi bilmekteyiz ve yazılımlarımızı mimarlar veya profesyonellik gerektiren kişilerin kullanmasına gerek kalmayacak şekilde çok basit bir kullanım yapısında yazmaktayız. İddia ediyoruz ki fabrikadaki ustabaşı bile çok rahat kullanabiliyor. Böylece hem fabrikada hem ofis ortamında yazılımımız hatasız olarak çalışmaktadır.


    Bu arada firmamıza değişik sektörlerden gelen yazılım taleplerini istemeden de olsa geri çevirmek zorunda kaldık. Çünkü büyümemizin sağlıklı olabilmesi için fazla dağılmamamız gerekmekte idi. Ama şimdi Romanya'da kurulan şirketimiz ile firmamız alt yapısı da oturduğu için farklı sektörlere yazılım yapabilir duruma geldik. Hem de bir ayağımız Avrupa'da olacağından yurtdışı müşterilerimize de daha kolay ulaşabileceğiz.
İlk başlarda yazılımlarımzı kullanıcılara öğretebilmek için bir eleman gödermekteydik bu da hem masraflı olup hem de zaman kaybıydı ama şimdi programlarımızı her dilde eğitim ve program desteği içeren CD lerde göndermekteyiz. Müşterilerimizde zaman içinde eleman değişiminde bizden tekrar eğitmen istemekteydi ama şimdi yeni gelen elemanını CD içindeki eğitim sayesinde kendisi eğitebilmektedir. Zamanla biz de altyapımızı geliştirerek müşteri memnuniyetini artırıyoruz.
 

   
 
 
 
  Copyright©2008 Makrodata Ltd.Şti